מאמרים

מאמרים

דף הבית » מאמרים
 • עבודת מגשר משפטן בשילוב עם מטפל זוגי

  משבר מתמשך בזוגיות מוביל לעיתים לפרידה וגירושין. דרכי ההתמודדות של בני הזוג עם המשבר עד לפרידתם הסופית, מושפעת מהרקע התרבותי, האישי והסוציו אקונומי של בני הזוג. חלק מהזוגות בוחרים להתמודד עם המשבר באמצעות פניה לטיפול זוגי, אם מתוך כוונה לשקם את הזוגיות או מתוך מטרה להתכונן כראוי לפרידה.

  להמשך קריאה

 • הסכם ממון – לבנות מערכת יחסים בריאה ובטוחה

  הסכם ממון וצוואה מאפשרים יצירת מערכת יחסים בטוחה ומוסכמת – פתרון חיוני "בסיבוב השני" וחשוב בכל מצב! עוברים לגור יחד? חוששים מן המעבר למגורים המשותפים? ספקנים לגבי זכויותיכם וחובותיכם כידועים בציבור ?
  להמשך קריאה

 • הסכם ממון וצוואה – כשהאהבה פורחת, זה הזמן

  עריכתו של הסכם ממון בין בני זוג נחשבה בעבר למעשה חריג, בעל דימוי כמעט בלתי ראוי. התפיסה הרומנטית של קדושת הנישואין והזוגיות שאפיינה את תחילת המאה העשרים איבדה בהדרגה מכוחה, וההתייחסות למוסד החיים המשותפים כאל מוסד המכיל אלמנטים כלכליים צברה תאוצה.
  להמשך קריאה

 • שותפות בני הזוג בדירת מגורים אשר נרכשה על ידי אחד מהם לפני הנישואין – אימתי?

  חוק יחסי ממון מסדיר את יחסי הממון בין בני זוג במקרה של פרידה. החוק קובע הסדר של איזון משאבים בין בני הזוג, ביחס לנכסים משותפים, ובמיוחד דירת המגורים של בני הזוג, אשר בתי המשפט כינו "גולת הכותרת" של השותפות.

  אצל בני זוג החיים בשיתוף ומנהלים לאורך זמן משק בית משותף, תחשב, בדרך כלל, דירת המגורים המשותפת, אפילו אם היא רשומה רק על שם אחד מבני הזוג כרכוש משותף של שני בני הזוג.
  להמשך קריאה